Siba. Oryginalny szwedzki system rynnowy

Stalowe orynnowanie Siba i Siba Square to nowoczesne systemy rynnowe charakteryzujące się wyjątkową szczelnością i doskonałym dopasowaniem poszczególnych elementów. Systemy rynnowe Siba dostępne są w wersji półokrągłej i kwadratowej. Przeznaczone są nie tylko do odprowadzania wód opadowych i roztopowych z dachu, zapewniają także odpowiednie wykończenie elewacji budynku. Orynnowanie Siba to kompletne systemy zawierające wszystkie niezbędne elementy do stworzenia idealnego systemu odprowadzania wody opadowej. Oferta obejmuje rynny, rury spustowe, haki oraz innowacyjne akcesoria w wielu kolorach i rozmiarach. Systemy rynnowe Siba objęte są 30-letnią gwarancją.

Półokrągły system rynnowy Siba


Siba to uniwersalny stalowy system odprowadzania wody deszczowej z budynku o przekroju półokrągłym nadający się do wszystkich rodzajów dachów. System jest łatwy w montażu, ekonomiczny i estetyczny. Niezawodna powłoka Hard Coat Glossy trwale zabezpiecza wszystkie elementy systemu przed korozją oraz dzięki śliskiej strukturze przyśpiesza odpływ wody z rynny. Dzięki temu zarówno średnica jak i głębokość rynny nie musi być duża. System rynnowy Siba dostępny jest w następującej kolorystyce: czarny, grafitowy, grafitowy metalik, ciemnobrązowy, czekoladowobrązowy, ceglasty, wiśniowy, biały, srebrny metalik.

Kwadratowy system rynnowy Siba Square


Siba Square to stalowy system orynnowania wyróżniający się nietypowym kształtem. Kwadratowy przekrój rynien sprawia, że jest to system nadający się do realizacji ciekawych i nowatorskich projektów architektonicznych. Zaletą systemu Siba Square jest jego wysoka odporność na obciążenia i działanie czynników atmosferycznych. Elementy systemu są zabezpieczone powłoką ochronną Hard Coat Glossy, która zwiększa jego wytrzymałość oraz dzięki śliskiej strukturze przyspiesza odpływ wody z rynny. System rynnowy Siba Square dostępny jest w następującej kolorystyce: czarny, grafitowy, srebrny metalik.

góra


Pokrycia dachowe Plannja


Pokrycia dachowe marki Plannja to proste, funkcjonalne, ale jednocześnie nowoczesne produkty. W ofercie marki Plannja znajduje się szeroka gama stalowych pokryć dachowych oraz oryginalnych akcesoriów niezbędnych do prawidłowego montażu dachu. W zależności od rodzaju powłoki, dachy Plannja oferowane są w następujących klasach jakości:

  • klasa jakości Plannja 50 Plus: powłoka Hard Coat 50 Glossy, gwarancja techniczna 50 lat
  • klasa jakości Plannja 40: powłoka Hard Coat 50 Satyna, gwarancja techniczna 40 lat
  • klasa jakości Plannja 30: powłoka Poliester Rough mat, Poliester, gwarancja techniczna 30 lat
Aktualna oferta pokryć dachowych Plannja obejmuje następujące modele pokryć dachowych:Blachodachówka modułowa Plannja Flex- dostępna w klasie jakości Plannja 50 Plus, Plannja 40 i Plannja 30


Plannja Flex to modułowa blachodachówka. Blachodachówka posiada cofnięty kąt przetłoczenia oraz wysokie 30 mm przetłoczenie z rowkiem w górnej fali. Specjalne wkręty z płaskim łbem typu TORX sprawiają, że elementy montażowe są prawie niewidoczne na dachu.

Blachodachówka modułowa Plannja Flex dostępna jest w następującej kolorystyce: czarny, antracytowy, grafitowy, czekoladowobrązowy, ciemnobrązowy, ceglasty, wiśniowy.

góra

Blachodachówka modułowa Plannja Scandic Modular- dostępna w klasie jakości Plannja 30


Plannja Scandic Modular to modułowa blachodachówka. Blachodachówka jest szybka i prosta w montażu. Symetryczny kształt profilu pozwala w znaczącym stopniu ograniczyć ilość odpadów.

Blachodachówka modułowa Plannja Scandic Modular dostępna jest w następującej kolorystyce: czarny, antracytowy, grafitowy, czekoladowobrązowy, ciemnobrązowy, ceglasty, wiśniowy.

góra

Blachodachówka Plannja Regent Grand- dostępna w klasach jakości Plannja 50 Plus, Plannja 40 i Plannja 30


Plannja Regent Grand to blachodachówka cięta na wymiar. Profil posiada tradycyjny kształt z podwyższonym tłoczeniem. Polecana na dachy zarówno o małym, jak i dużym spadku.

Blachodachówka Plannja Regent Grand dostępna jest w następującej kolorystyce: czarny, antracytowy, grafitowy, czekoladowobrązowy, ciemnobrązowy, ceglasty, wiśniowy.

góra

Blachodachówka Plannja Scandic Line- dostępna w klasach jakości Plannja 30


Plannja Scandic Line to blachodachówka cięta na wymiar. Posiada wysokie tłocznie, tradycyjną 35 centymetrową długość modułów oraz wyrazisty kształt profilu. Polecana w szczególności na dachy o większym kącie nachylenia.

Blachodachówka Plannja Scandic Line dostępna jest w następującej kolorystyce: czarny, antracytowy, grafitowy, czekoladowobrązowy, ciemnobrązowy, ceglasty, wiśniowy.

góra

Blachodachówka Plannja Smart- dostępna w klasie jakości Plannja 40 i Plannja 30


Plannja Smart to blachodachówka cięta na wymiar. Blachodachówka posiada subtelny i symetryczny profil tłoczenia. Doskonałe rozwiązanie dla klientów szukających wysokiej jakości produktu dachowego w rozsądnej cenie.

Blachodachówka Plannja Smart dostępna jest w następującej kolorystyce: czarny, antracytowy, grafitowy, czekoladowobrązowy, ciemnobrązowy, ceglasty, wiśniowy.

góra

Blacha na rąbek stojący Plannja Emka Click- dostępna w klasie jakości Plannja 40 i Plannja 30


Plannja Emka Click to nowoczesny panel zatrzaskowy o tradycyjnym kształcie blachy na rąbek stojący. Posiada specjalny zamek wzdłużny wyprofilowany w sposób umożliwiający rozpięcie bez uszkodzenia powłoki lakierniczej. Pokrycie jest odpowiednie dla dachów o nachyleniu od 8°. Plannja Emka Click doskonale sprawdza się na dachach nowoczesnych domów jednorodzinnych oraz obiektów komercyjnych.

Zatrzaskowa blacha na rąbek stojący Plannja Emka Click dostępna jest w następującej kolorystyce: czarny, antracytowy, grafitowy, czekoladowobrązowy.

góra

Blacha trapezowa Plannja T20- dostępne w klasie jakości Plannja 40 i Plannja 30


Plannja T20 to popularny profil dachowy do szerokiego zastosowania. Profil jest świetnym rozwiązaniem na domy mieszkalne, budynki gospodarcze jak również hale przemysłowe. Plannja T20 występuj zarówno w opcji dachowej jak i elewacyjnej.

Blacha trapezowa Plannja T20 dostępna jest w następującej kolorystyce: czarny, antracytowy, grafitowy, czekoladowobrązowy, ciemnobrązowy, ceglasty, wiśniowy, biały, srebrny.

góra

Blacha trapezowa Plannja T35- dostępne w klasie jakości Plannja 30


Plannja T35 to podwyższony profil trapezowy, który doskonale sprawdza się na budynkach gospodarczych i halach przemysłowych. Wyrazisty kształt profilu sprawia, że produkt doskonale sprawdza się na dużych połaciach dachowych.

Blacha trapezowa Plannja T35 dostępna jest w następującej kolorystyce: czarny, antracytowy, grafitowy, czekoladowobrązowy, ciemnobrązowy, ceglasty, wiśniowy, biały, srebrny.

góra


Więcej informacji na stronie producenta:   www.plannja.pl     


Pokrycia dachowe Ruuki


Dachy stalowe Ruukki znane są z doskonałego połączenia formy z funkcją, co jest cechą charakterystyczną skandynawskiego wzornictwa. Dzięki temu są praktyczne i piękne, a przy tym łatwe w utrzymaniu. Takie dachy są również lekkie i stanowią idealny materiał w przypadku renowacji dachów. Szeroka oferta wzorów, profilowań i kolorów pokryć dachowych Ruukki sprawia, że każdy może znaleźć wymarzony dach dla swojego domu.

Trwałość dachów Ruukki jest efektem zastosowania unikalnych powłok. W zależności od rodzaju powłoki, dachy Ruukki oferowane są w następujących klasach jakości:

  • klasa jakości Ruukki 50 Plus: powłoka GreenCoat Pural BT mat, gwarancja techniczna 50 lat
  • klasa jakości Ruukki 40: powłoka GreenCoat Crown BT, gwarancja techniczna 40 lat
  • klasa jakości Ruukki 30: powłoka Poliester Rough mat, Poliester gwarancja techniczna 30 lat

Aktualna oferta pokryć dachowych Ruukki obejmuje następujące modele pokryć dachowych:Płaska blachodachówka modułowa Ruukki® Hyygge- dostępna w klasie jakości Ruukki 40


Ruukki® Hyygge to płaska blachodachówka modułowa. Posiada innowacyjne rozwiązanie zamków poprzecznych i wzdłużnych pozwalające na ukrycie łączników (wkrętów). Produkt występuje w dwóch wariantach: z przetłoczeniami i bez przetłoczeń, co pozwala uzyskać trzy różne wzory pokrycia dachowego.

Płaska blachodachówka modułowa Ruukki® Hyygge dostępna jest w następującej kolorystyce: czarny, antracytowy, grafitowy.

góra

Blachodachówka Ruukki Adamante- dostępna w klasach jakości Ruukki 50 Plus, Ruukki 40 i Ruukki 30


Ruukki Adamante to blachodachówka cięta na wymiar. Blachodachówka posiada specjalnie wyprofilowaną krawędź startową zwiększającą estetykę dachu. Swój znakomity wygląd Ruukki Adamante zawdzięcza m.in. niewidocznym łączeniom.

Blachodachówka Ruukki Adamante dostępna jest w następującej kolorystyce: czarny, antracytowy, grafitowy, czekoladowobrązowy, ciemnobrązowy, ceglasty, wiśniowy.

góra

Blachodachówka modułowa Ruukki Finnera- dostępna w klasie jakości Ruukki 40


Ruukki Finnera to modułowa blachodachówka. Arkusze o stałych wymiarach zapewniają niskie zużycie materiału na skomplikowanych połaciach dachowych. Blachodachówka Ruukki Finnera posiada innowacyjną krawędź startową FEB Forma, która pozwala uzyskać wyjątkowo gładką powierzchnię dachu bez widocznych połączeń.

Modułowa blachodachówka Ruukki Finnera dostępna jest w następującej kolorystyce: czarny, antracytowy, grafitowy, czekoladowobrązowy, ciemnobrązowy, ceglasty, wiśniowy.

góra
Blachodachówka Ruukki Monterrey FEB Forma- dostępna w klasach jakości Ruukki 50 Plus, Ruukki 40 i Ruukki 30


Ruukki Monterrey FEB Forma to blachodachówka cięta na wymiar. Blachodachówka posiada niskie przetłoczenie fali oraz innowacyjną krawędź startową FEB Forma, która zabezpiecza przed działaniem deszczu i innych czynników atmosferycznych.

Blachodachówka Ruukki Monterrey FEB Forma dostępna jest w następującej kolorystyce: czarny, antracytowy, grafitowy, czekoladowobrązowy, ciemnobrązowy, ceglasty, wiśniowy.

góra
Blacha na rąbek stojący Ruukki Classic D- dostępna w klasach jakości Ruukki 50 Plus i Ruukki 40


Ruukki Classic przypomina tradycyjny dach na rąbek stojący. Dach Ruukki Classic nadaje nowoczesny i elegancki wygląd. Pokrycie jest odpowiednie dla dachów o nachyleniu od 8°. Dzięki prostym liniom i klasycznym kształtom pasuje do różnych stylów architektonicznych. W ofercie znajduje się również Ruukki Classic Silence D ze specjalną włókniną, która gwarantuje znakomitą izolację akustyczną.

Blacha na rąbek stojący Ruukki Classic dostępna jest w następującej kolorystyce: czarny, antracytowy, grafitowy, szary, czekoladowobrązowy.

góra
Profil trapezowy Ruukki T20- dostępny w klasie jakości Ruukki 50 Plus, Ruukki 40 i Ruukki 30


Profil trapezowy Ruukki T20 cechuje estetyczny i przyjemny wygląd oraz łatwość montażu. Blacha Ruukki T20 to doskonałe rozwiązanie dla różnorodnych typów obiektów od współczesnych domów jednorodzinnych po budynki gospodarcze.

Profil trapezowy Ruukki T20 dostępny jest w następującej kolorystyce: czarny, antracytowy, grafitowy, czekoladowobrązowy, ciemnobrązowy, ceglasty, wiśniowy, biały, srebrny.

góra
Profile trapezowe Ruukki T35- dostępny w klasie jakości Ruukki 30


Profil Ruukki T35 cechuje liniowa i sztywna forma arkusza. Wysoka nośność i sztywność profili pozwala na zwiększenie rozpiętości podpór. Profil Ruukki T35 można układać na nowych konstrukcjach jak i istniejących krokwiach w przypadku remontów dachów.

Profil trapezowy Ruukki T20 dostępny jest w następującej kolorystyce: czarny, antracytowy, grafitowy, czekoladowobrązowy, ciemnobrązowy, ceglasty, wiśniowy, biały, srebrny.

góra

Więcej informacji na stronie producenta:   www.ruukkidachy.pl     


Pozwól się zainspirować. Poznaj fascynującą różnorodność kreowania dachu!

Firma CREATON doprowadziła wytwarzanie dachówek do takiej perfekcji, że może zaoferować Państwu najwyższej jakości naturalne produkty klasy premium. Czy to surowce bez domieszek, czy to najnowocześniejsze metody, dzięki którym kultywujemy tradycję tysiącletniego materiału bodwlanego jakim jest glina – dachówki firmy CREATON to unikaty, które zachwycają wyjątkową różnorodnością i nadzwyczajną inwencją. I to przez długie lata, kiedy to każdego dnia można na nowo czerpać z kojącej, życiodajnej atmosfery jaką roztacza ów produkt.

Kreujemy wyłącznie najwyższą jakość.

Poznaj szeroką gamę produktów firmy CREATON:Więcej informacji na stronie producenta:   www.creaton.de/pl    

góra


CERAMICZNY, równa się długowieczny i energooszczędny!

Ceramiczne pokrycia dachowe od wieków cieszą się poważaniem klientów i uznaniem wykonawców. Zapewne dlatego, że są niepalne, nienasiąkliwe, dźwiękoszczelne, odporne na promieniowanie słoneczne i wahania temperatury. Nie wymagają też konserwacji przez cały czas użytkowania. Ich trwałość może być więc liczona w dziesiątkach, a nawet setkach lat.

Nie bez powodu mówi się, że dach to piąta elewacja. Dachy spadziste w rękach architektów otrzymują niepowtarzalne kształty, które często decydują o wyjątkowym charakterze całego domu. Trudno sobie wyobrazić nowoczesny, zdrowy i energooszczędny dom bez ceramicznego pokrycia dachowego. Dachówka ceramiczna poddaje się ruchom wywołanym zmianami temperatury, nie przenosząc naprężeń na konstrukcję pokrycia. W upalne dni nagrzewa się powoli i równomiernie, nocą w podobny sposób oddaje nagromadzone ciepło. Dzięki temu jej naturalną cechą jest stabilizacja temperatury wewnątrz budynku.

Fleming - dachówka średzka falista.


Dach pokryty dachówką gwarantuje zdrowe i naturalne budownictwo. Izolacyjna warstwa powietrza zapewnia doskonale warunki ekologiczne pod wentylacyjnym dachem i jest niedoścignionym dobrodziejstwem dla mieszkańców domu.


MONZAplus - dachówka średzka falista plus.
Nowa dachówka średzka falista plus, która uzyskała wielkie uznanie u inwestorów indywidualnych.


Bornholm - dachówka średzka typ S.
Nowość na rynku dachówek!


Dobry wybór.

Ceramiczne pokrycia należą do najpiękniejszych. Dach – pierwszy element domu widoczny już z daleka – jest jego wizytówką. Dlatego oprócz względów funkcjonalnych tak ważna w jego przypadku jest estetyka. Mnogość kolorów i kształtów (czerwony naturalny, brązowy, miedziany, rustykalny, jesienny liść, kasztanowy, czarno-brązowy, antracytowy) pozostawia dużą swobodę tak architektom, jak i inwestorom. Nie do przecenienia jest też blask angobowanej powłoki ceramicznej.

Każdy typ i kolor dachówki wzbogacony jest o dostępny zestaw akcesoriów niezbędnych do kompletnego wykonania dachu i jego estetycznego wykończenia. Należą do nich dachówki skrajne (mocowane do więźby dachowej) i połówkowe. Konieczne są też dachówki o charakterze specjalnym – kształtki z kominami kończącymi piony kanalizacyjne lub ułatwiające montaż anten. Są wśród nich także dachówki z uchwytami do mocowania stopni kominiarskich i inne. Szeroką gamę produktów dopełniają ceramiczne ozdoby i figury upiększające (np. szpice, koty, sowy, koguty).Przy wyborze materiału na pokrycie dachowe łatwo poddać się impulsowi. Ponieważ dom jest inwestycją na całe życie warto przyjrzeć się bliżej właściwościom oferowanych materiałów, przemyśleć i zastanowić się, czy aby na pewno niższa cena gwarantuje większe zadowolenie?

Więcej informacji na stronie producenta:   www.roben.pl    

góra


Dachy na miarę Twoich ambicji...

Dachówki cementowe BRAAS można układać na każdym dachu, gdyż zawsze można tak dobrać rozstaw łat, aby uniknąć kłopotliwego docinania dachówek w kalenicy. Dzięki optymalnej wielkości dachówek, nawet w przypadku bardzo skomplikowanych kształtów dachu, nie ma odpadów (jak przy wielkoformatowych pokryciach), co w efekcie rzutuje na koszt wykonania dachu. Zwłaszcza tą łatwość układania i szybkość cenią sobie dekarze. Dokładnie pasujące do siebie elementy pozwalają na układanie dachu bez straty czasu, niezależnie od stopnia skomplikowania dachu i ilości elementów dodatkowych zamontowanych na połaci. Firma BRAAS posiada w swojej ofercie dziewięć modeli dachówek podstawowych oraz pełną gamę dodatków potrzebnych do wykończenia dachu.

Firma Braas produkuje dachówki cementowe od prawie 50 lat i udziela 30 letniej gwarancji na swoje produkty, łącznie z mrozoodpornością. Gwarancja ta nie jest ograniczona żadnymi wymogami dotyczącymi technologii układania dachu, ani też sposobem obróbki materiału.

Dachówki:Bałtycka Cisar

Kolory podstawowe:
Ceglany
Grafitowy
Nowy model w rodzinie Cisar! Dachówki w technologii Cisar wyróżniają się pod każdym względem i stanowią unikatową propozycję na skalę europejską.


Romańska Cisar

Kolory podstawowe:
Ceglany
Kasztanowy
Grafitowy
Dachówka Romańska wykonana w technologii Cisar to produkt o wyjątkowych zaletach.


Celtycka Lumino

Kolory podstawowe:
Ceglany
Ciemnoczerwony
Brązowy
Grafitowy
Czarny
Harmonijny i symetrycznie falisty kształt oraz łagodnie zaokrąglona przednia krawędź to niezaprzeczalne walory dachówki Celtyckiej


Grecka Lumino

Kolory podstawowe:
Ceglany
Brązowy
Czarny
Oryginalna dachówka o nazwie "Grecka" została wprowadzona do oferty Braas w 2002r.Tegalit Cisar

Kolory podstawowe:
Ceglany
Ciemnoszary
Grafitowy
W tym specyficznym modelu dachówki udało się połączyć zalety dachówek zakładkowych profilowanych z efektem estetycznym, jaki dają płaskie dachówki


Innowacyjna technologia Cisar


Trójwarstwowa technologia Cisar jest najnowocześniejszą technologią produkcji dachówek. Doświadczenie Braas i ciągły rozwój myśli technicznej pozwoliły na opracowanie rozwiązania, które spełnia najwyższe kryteria pod względem trwałości oraz estetyki dachu.
Innowacja technologii Cisar tkwi w zastosowaniu trzech warstw, z których każda potwierdza wysoką jakość produktu. Głównym założeniem nowej technologii jest zapewnienie trzech najważniejszych cech doskonałej dachówki: wytrzymałości, gładkości powierzchni i estetyki. Tradycyjna technologia produkcji dachówek ma pewne ograniczenia - dotychczas uzyskanie wysokiej wytrzymałości dachówki wpływało ujemnie na gładkość jej powierzchni. W innowacyjnej trójwarstwowej technologii Braas dachówka uzyskuje wyjątkowe zalety dzięki poszczególnym warstwom budowy.


Dachówka wykonana w technologii Cisar prezentuje zupełnie nowy standard na rynku pokryć dachowych. Jest gwarancją trwałości dachu, który teraz pozostanie dłużej czysty i zachowa piękny wygląd przez wiele lat.
* Gładka powierzchnia dachówki nie zatrzymuje zabrudzeń i znacznie zwiększa odporność na porastanie mchem. (zobacz poniżej)
* Dachówka posiada wyrazisty i bardzo trwały kolor.
* Jest odporna na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych i promieni UV.
* Dachówka posiada najwyższą mrozoodporność, jest niezwykle wytrzymała, a jej powierzchnia jest nienasiąkliwa i nie przepuszcza wody.
* Szlachetny połysk i nasycona barwa dachówki zapewnią piękny wygląd dachu.

Piękny
Wyrazisty kolor i delikatnie błyszcząca gładka powierzchnia dachówki podkreśla wysoką estetykę dachu Braas. Zastosowana na dachówkach powłoka chroni przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych i promieni UV, dzięki czemu przez długi czas zachowa piękny wygląd.

Czysty
Dzięki gładkiej powierzchni dachówka posiada zwiększoną odporność na zabrudzenia i porastanie mchem. Wszelkie zanieczyszczenia trudniej przywierają do powierzchni pokrycia i są łatwo zmywane podczas deszczu.

Trwały
Dachówka posiada najwyższą mrozoodporność. Jest niezwykle wytrzymała, a jej powierzchnia jest nienasiąkliwa i nie przepuszcza wody. Własności te wpływają również na zwiększenie odporności dachówki na erozję i proces starzenia się materiału.

Więcej informacji na stronie producenta:   www.brass.pl    

góra


Okna do poddaszy VELUX opierają się żywiołom od prawie 70 lat!

Naszym marzeniem jest, aby poddasze było miejscem, gdzie nasi klienci chcą przebywać cały czas. Dlatego poddasza z oknami VELUX łączą oryginalność aranżacji z komfortem użytkowania.

Światło dzienne w Twoim domu

Dobre oświetlenie domu światłem dziennym jest niezwykle istotne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Ilość i rodzaj światła wokół nas wpływa na nasz organizm i pomaga regulować nasz wewnętrzny biologiczny zegar. Duża ilość światła dziennego wprawia nas w lepszy humor – a nawet jest świetnym sposobem na oszczędzanie energii elektrycznej.

Dlaczego warto zainwestować w okna VELUX:

Drewno odporne na działanie czasu:
• najwyższej jakości drewno klejone warstwowo
• wysoka odporność na odkształcenia
• trzy warstwy ekologicznego lakieru
• idealnie gładka powierzchnia
• naturalny wygląd
• minimum zabiegów konserwacyjnych


Oblachowania gwarantujące idealną szczelność:
• precyzyjne wyprofilowanie oblachowań
• elegancja kształtów
• odporność na różne warunki pogodowe
• nowoczesna technologia lakierowania
• trwałość koloru
• odporność na zabrudzenia


Szyby bezpieczne w standardowej ofercie:
• klejone szyby wewnętrzne
• podwyższone bezpieczeństwo
• wyższa izolacja akustyczna
• lepsza ochrona przed promieniami UV

Okna do poddaszy:

http://www.creaton.de/pl/produkty/dachowki/


Okna obrotowe

* Otwieranie, zamykanie i wietrzenie za pomocą uchwytu w górnej części skrzydła
* Wygodna obsługa również w przypadku ustawienia mebli pod oknem
* Niektóre produkty dostępne również w wersji elektrycznej


Okna obrotowo-klapowe

* Pełna swoboda w aranżacji przestrzeni użytkowej poddasza dzięki podwójnemu systemowi otwierania
* Idealne rozwiąznie do dachów o różnych kątach nachylenia


Dodatkowe elementy doświetlające

* Dodatkowe elementy doświetlające do okien obrotowych i obrotowo-klapowych
* Otwierane lub nieotwierane, umieszczane nad lub pod oknem
* Dostępne w różnych kształtach i rozmiarach


Balkon w dachu i okno Cabrio

* Dużo więcej światła i nieograniczony widok
* Dodają wnętrzu ekskluzywny charakter


Wyłazy i okna specjalnego przeznaczenia

* Wyłazy dachowe do nieogrzewanych pomieszczeń
* Okna, a jednocześnie wyłazy dachowe do ogrzewanych pomieszczeń


Akcesoria do okien

* Zamki blokujące do okien uniemożliwiające otwarcieWięcej informacji na stronie producenta:   www.velux.pl    

góra


FAKRO - przestrzeń bez ograniczeń!

Najwyższa jakość wykonania, łatwość i bezpieczeństwo użytkowania oraz nowatorskie rozwiązania umożliwiają dobranie odpowiedniego okna dachowego FAKRO do każdego rodzaju pomieszczenia. Okna wytwarzane są z najlepszych surowców w oparciu o najnowsze technologie gwarantujące trwałość, bezpieczeństwo, funkcjonalność i bardzo dobre parametry termoizolacyjne

Co wyróżnia okna FAKRO?

Bezpieczeństwo i antywłamaniowość

Okna dachowe poza podstawowymi funkcjami: doświetleniem i wentylacją, muszą również zapewnić bezpieczeństwo użytkowania oraz zabezpieczać przed łatwym wejściem do wnętrza pomieszczenia.
Okna dachowe FAKRO są bezpieczne dla osób pracujących na dachu, oraz dla mieszkańców poddasza.
Szyba hartowana i system wzmocnienia konstrukcji okna sprawiają, że okna dachowe FAKRO posiadają co najmniej III klasę bezpieczeństwa dla całego okna łącznie z szybą, wg EN 13049.
Okna FAKRO są również bezpieczne w pozycji mikrouchylenia, która umożliwia przepływ powietrza do 200 m3/h


Trwałość i funkcjonalność

Uniwersalny system montażu daje możliwość zamontowania okna na krokwiach lub na łatach oraz na trzech głębokościach N, V, J - w zależności od rodzaju pokrycia dachowego.
Próżniowa impregnacja drewna oraz trwała powłoka lakieru solidnie chroni elementy drewniane okna.
Automatyczny nawiewnik V40P* gwarantuje oszczędność energii i zapewnia przy zamkniętym i rówież otwartym nawiewniku wodoszczelność 600 Pa. Nawiewniki innych okien gwarantują przy otwartym nawiewniku wodoszczelność do 250 Pa.
Automatyczny nawiewnik V50P o wydajności do 50m3/h gwarantuje oszczędność energii.
Ciepła ramka dystansowa TGI* ogranicza mostki cieplne, minimalizuje kondensację pary wodnej na obrzeżach szyby oraz profili drewnianych, co wydatnie podnosi trwałość drewna.
System naprowadzania skrzydła umożliwia dobre przyleganie uszczelek, jak również montaż okna bez demontażu skrzydła.Rozwiązania, których nie oferują inni

* Okno o podwyższonej osi obrotu - Jedyne okno dachowe na rynku, które po zamontowaniu w dachu o nachyleniu 39˚- 43˚ spełnia warunki normy DIN 5034-1* (mówiącej o prawidłowym doświetleniu pomieszczenia), zgodnie z którymi dolna krawędź okna ma być na wys. do 95 cm, a górna krawędź okna na wys. minimum 220 cm od podłogi.
* Okno balkonowe - Przy zamkniętym oknie barierki balkonu schowane są pod blachami kryjącymi okno, przez co nie ulegają zabrudzeniu, nie wystają ponad dach i nie psują estetyki dachu. Okno zachowuje jednolity wygląd zewnętrzny przy zespoleniach z innymi oknami FAKRO. Możliwe jest również wykonanie wyższego okna dzięki zastosowaniu okna o podwyższonej osi obrotu.
* Okno oddymiające - Połączenie klapy dymowej z oknem obrotowym zapewnia maksymalną wydajność przy odprowadzaniu dymu i ciepła z wnętrza budynku podczas pożaru. Okno posiada bardzo dobre parametry techniczne oraz wysoką estetykę.
* Okno uchylno-obrotowe nowej generacji FPP preSelect. Dzięki innowacyjnymu systemowi okuć w pozycji klapowej automatycznie blokowana jest pozycja obrotowa i na odwrót, co zapewnia stabilność okna oraz komfort użytkowania.


Zapoznaj się z szeroką gamą wyrobów FAKRO, które zapewnią Ci komfort na poddaszu...


Okna obrotowe

- oś obrotu w połowie wysokości okna
- zapewnia przewietrzanie oraz doświetlenie pomieszczenia


Okna uchylno-obrotowe

- oprócz przewietrzania i doświetlenia zapewniają swobodny dostęp do okna i szeroki widok na zewnątrz
- otwierane na dwa sposoby: uchylny i obrotowy


Okno o podwyższonej osi obrotu

- oś obrotu umieszczona powyżej połowy wysokości okna
- dolna część skrzydła pełni rolę okna klapowego, a górna stanowi dodatkowe doświetlenie


Okna do zespoleń

- okna montowane w zespoleniu z innymi oknami


Okna wyłazowe

- okno o konstrukcji klapowej otwierane na bok o kąt 90
- otwierane na prawą lub lewą stronę


Okna niestandardowe

- okno kolebkowe
- okno ze szprosem
- niestandardowe kształty i oblachowanieWięcej informacji na stronie producenta:   www.fakro.pl    

góra